تقویت پوست و مو با استفاده از روغن زیتون

تقویت پوست و مو با استفاده از روغن زیتون یکی از روغن های طبیعی بسیار پرخاصیت برای پوست و مو ،روغن زیتون می باشد که دارای خواص بی نظیری برای تقویت مو و زیبایی پوست می باشد

روغن زیتون برای مو و پوست

اصغر نقشی ، افزود : ماساژ پوست با روغن زیتون، تعریق زیاد را کاهش داده و نیز مژه و ابرو را تقویت می‌کند.

وی از نقش روغن زیتون در تسکین درد ناشی از سوختگی گفت و تشریح کرد : روغن زیتون، سوزش و درد ناشی از سوختگی را تسکین داده و از بروز تاول جلوگیری می‌کند؛ مالیدن روغن زیتون به پوست در موارد آفتاب‌زدگی، سرمازدگی و حشرات سبب تسکین درد و سوزش و التیام می‌شود.

نقشی ادامه داد : برگ زیتون با اثر مقوی، درمان کننده‌ فشار خون و زخم‌های عفونی است.کارشناس مسئول گیاهان دارویی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی یادآور شد : شیرابه‌ای قندی به نام مان زیتون از ساقه‌ این درخت ترشح می‌شود که مصرف خوراکی دارد.

وی روغن زیتون را در دفع سنگ کیسه صفرا تاثیرگذار دانست و اظهارکرد : روغن زیتون دفع کننده سنگ کیسه صفرا است که برای این منظور باید آن را با آبلیمو مصرف کرد.

نقشی با اشاره به مزایای بهره گیری از زیتون و برطرف شدن تَرَک پوست تاکید کرد : برای برطرف کردن خراش و تَرَک پوست و از بین بردن زخم‌های دهان، جویدن برگ زیتون بسیار مؤثّر است.

تاثیر روغن زیتون بر زیبایی پوست

اگر می خواهید طبیعی ترین و بهترین کرم و ماده آرایشی را برای طراوت پوست خود انتخاب کنید،می توانید روغن زیتون به پوست خود بمالید.روغن زیتون به علت خواص زیادی که برای پوست دارد روغن زیبایی می نامند زیرا اسید های چرب روغن زیتون سلول ها را به صورت یکدست در کنار هم قرار داده و موجب ساخت عروق بیشتر در کنار سلول های پوستی می شود.

افزایش خون رسانی به این سلول ها، پوست را صاف تر و درخشنده تر می کند. روغن زیتون از خشکی پوست جلوگیری کرده و رطوبت کافی را به پوست می رساند. روغن زیتون همچنین باعث کاهش چین و چروک و آثار ناشی از اشعه خورشید مانند تیره شدن و زبری پوست و می توان از آن به عنوان مرطوب کننده پوست دست و پا، صورت استفاده کنیم.

ایسنا -عصرایران